Wskazówki dotyczące naprawy pompy hydraulicznej

Istnieje kilka powodów, dla których możesz potrzebować pomocy dla pompy hydraulicznej. Oprócz niskiej wydajności zużyte części mogą również powodować hałas, zgrzytanie, zgrzytanie lub pisk. Zużyte części mogą również powodować niepotrzebne zużycie innych maszyn w pobliżu. Jeśli je zignorujesz, może to doprowadzić do kosztownego projektu wymiany. Ale im szybciej rozwiążesz te problemy, tym lepiej. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które pomogą wydłużyć żywotność pompy.

Wysoka temperatura płynu
Jeśli zauważysz wyciek płynu z pompy hydraulicznej, musisz natychmiast poszukać naprawy pompy hydraulicznej o wysokiej temperaturze płynu. Wyciekający płyn obniża ciśnienie w układzie i podwyższa temperaturę. Lepkość oleju hydraulicznego wpływa również na temperaturę płynu. W obu przypadkach musisz natychmiast rozwiązać problem, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom. Technik będzie mógł sprawdzić pompę pod kątem oznak zużycia.

Kawitacja
Proces kawitacji to skomplikowana kombinacja procesów chemicznych i fizycznych. Jej mechanizmy są wciąż słabo poznane. Ten artykuł ma być krótkim wprowadzeniem do kawitacji, posypany przykładami z przemysłu naftowego i hydraulicznego. Chociaż te przykłady mogą być nieco nieobiektywne, powinny dać dobre wyobrażenie o tym, jak kawitacja wpływa na pompy hydrauliczne. Oprócz samej kawitacji w tym artykule omówimy, jak jej zapobiegać.

Prawidłowo oczyszczające zawory i filtry
Podczas gdy wiele osób postrzega filtry jako niepotrzebne zło, odpowiedni dobór i rozmiar filtrów może prowadzić do lat niezawodnej pracy sprzętu. Oprócz zmniejszenia ryzyka awarii związanych z zanieczyszczeniem, właściwa filtracja może również zaoszczędzić pieniądze. Koszt instalacji i konserwacji odpowiedniego filtra szacuje się na zaledwie 3% całkowitego kosztu awarii elementu hydraulicznego. Z niekontrolowanym zanieczyszczeniem wiążą się również ukryte koszty, w tym czas i pieniądze potrzebne do rozwiązywania problemów i wymiany podzespołów.

Przeciek
Prawdą jest, że widoczne są zewnętrzne oznaki nieszczelności elementów układu hydraulicznego, ale nieszczelności wewnętrzne są trudniejsze do wykrycia. W wielu przypadkach wyciek ma charakter wewnętrzny, a przyczyna nie jest widoczna. Ale jeśli podejrzewasz wyciek wewnętrzny, musisz zwrócić uwagę na kilka kluczowych wskazówek wizualnych. Obejmują one podwyższone temperatury robocze, zmniejszoną wydajność systemu i zmniejszoną niezawodność. Duży spadek mocy hydraulicznej może również wskazywać na wyciek wewnętrzny. Zmniejszyłoby to wydajność pompy i uczyniłoby ją niestabilną.

Przegrzanie
Przegrzanie pompy hydraulicznej może być oznaką wielu rzeczy. Po pierwsze, ważne jest, aby wymienić zanieczyszczony płyn hydrauliczny. Nawet świeży płyn może zawierać zanieczyszczenia, a wadliwy kompensator może spowodować przegrzanie pompy. Przeszkolony technik naprawy układu hydraulicznego powinien sprawdzić układ, aby ustalić, czy którykolwiek z powyższych czynników powoduje problem. Jeśli tak, mogą naprawić pompę. Wreszcie, jeśli przyczyną jest wadliwy kompensator, pierwszym krokiem w naprawie pompy hydraulicznej jest wymiana wymiennika ciepła pompy.

Pompy łopatkowe
Jeśli masz trudności z regularną konserwacją i naprawą pompy hydraulicznej, możesz potrzebować wymiany pompy łopatkowej. Pompy łopatkowe działają za pomocą krzywki i szczelinowego wirnika, aby wtłoczyć płyn do komory. Wirnik ma dwie płyty boczne, które go uszczelniają, a łopatki pasują do szczelin w płycie bocznej, aby kierować płyn przez pompę. Pompy łopatkowe są na ogół bardzo trwałe, ale mogą się zepsuć, jeśli nie będą odpowiednio konserwowane i naprawiane.

Źródło: https://hydromotor.pl/czesci-pomp-hydraulicznych/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.