Odkurzacze do podłóg mokrych i suchych

Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów odkurzaczy. W tym artykule wyjaśnimy różne typy, zakres cen i system filtrowania, a także wyjaśnimy, czym różnią się odkurzacze na mokro i na sucho. Możesz wybrać próżnię w oparciu o swój budżet. Jeśli potrzebujesz go zarówno do mokrych, jak i suchych powierzchni, powinieneś zajrzeć do mokrych/suchych odkurzaczy. Koszt tych środków czyszczących może się różnić w zależności od potrzebnych funkcji.

Odmiany odkurzaczy
Istnieje wiele różnych rodzajów odkurzaczy, w tym modele workowe i bezworkowe. Popularnym wyborem są odkurzacze pionowe z wysokim uchwytem i mocnym ssaniem. Mogą mieć jeden lub dwa silniki oraz worek lub odpylacz, w zależności od producenta. Słupki są łatwe w użyciu i można je ustawić zarówno na gołą podłogę, jak i na powierzchnie wyłożone wykładziną. Worek można również łatwo opróżnić.

system filtracji
Jeśli nie masz alergii, prawdopodobnie nie potrzebujesz systemu filtracji w swoim odkurzaczu. Na szczęście istnieje wiele opcji dobrego systemu filtracji.Główne różnice między systemami cyklonicznymi i mechanicznymi to wielkość materiału filtracyjnego, a także prędkość, z jaką powietrze przepływa przez urządzenie. Im wyższa prędkość, tym mniej skuteczny będzie system filtracji. Jednak większość odkurzaczy jest wyposażona w pewien rodzaj systemu filtracji.

Przedział cenowy
Odkurzacze różnią się ceną, od około pięćdziesięciu do ponad tysiąca dolarów. Przyzwoity odkurzacz można znaleźć na dole spektrum cenowego, a model z wyższej półki może kosztować jeszcze więcej. Modele ze średniej i wyższej półki oferują podobny poziom wydajności, ale zazwyczaj są droższe. Droższe odkurzacze często mają więcej dzwonków i gwizdków, takich jak automatyczna kontrola ssania i różne narzędzia podłogowe. https://ibrok.pl/odkurzacz-pionowy-ranking-2022-opinie-testy/

Odkurzacze na mokro/na sucho
Trzy główne elementy odkurzacza do pracy na mokro/na sucho to komora zbiorcza, wąż i jednostka silnikowa. Wąż wciąga powietrze przez komorę zbiorczą, a wentylator wciąga powietrze z dużą prędkością. Powietrze jest następnie przenoszone przez ssanie wytworzone przez wentylator, gdzie zbiera i przenosi cząstki do zbiornika zbiorczego. Zbiornik gromadzący umożliwia również odprowadzenie powietrza z górnej części próżni.

Ulepszenia produktów
Ponieważ popularność urządzeń high-tech stale rośnie, producenci odkurzaczy zwracają się ku ulepszeniom produktów. Chociaż te ulepszenia są zwykle zarezerwowane dla modeli z wyższej półki, są użyteczną funkcją dla każdego, kto musi wyczyścić delikatną podłogę. Te nowe odkurzacze oferują zmienne ustawienie mocy, dzięki czemu konsument może wybrać żądaną ilość ssania. Na przykład mogą wybrać niższy poziom ssania w przypadku delikatnych podłóg drewnianych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.